Vaillant Kazanların Özellikleri Nelerdir?

Köklü bir Alman markası olan Vaillant, uzun yıllardan bu yana ısıtma ve havalandırma sektöründe öncü marka olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Duvar tipi ve yer tipi olmak üzere iki çeşidi bulunan Vaillant kazanları, kaskad kontrol cihazları sayesinde istenilen mesafeden kolaylıkla kontrol edilebiliyor.

Cihaz, bu özelliği sayesinde kullanıcılarına benzersiz konfor ve üst düzey tasarruf imkânı sunuyor.

Vaillant EcoFIT Plus Yoğuşmalı Duvar Tipi Kazanlar

100 -150 kW güçler ile yüksek katlı binalar için ideal kazan tipi olan EcoFIT Plus yoğuşmalı duvar tipi kazanlar, geliştirilmiş tekniği ile kullanıcılarına farklı çözümler sağlıyor.

80-100-120 kW olmak üzere üç farklı kapasite seçeneği bulunan VU 806/1006/1206 yoğuşmalı duvar tipi kazanlar, yüksek kapasite ihtiyacı olan yapılarda tekli veya kaskad uygulamaları ile bireysel veya merkezi sistemlerde kullanılabiliyor.

7 kazanın kaskad bağlantısı ile 960 kW ısı gücüne ulaşabilen bu kazanların tüm çalışma konumları, akıllı beyin ve LCD ekran özellikleri sayesinde takip edilebiliyor.

%97,4 oranına kadar yüksek verim değeri ile enerji tasarrufu sağlayan bu kazanlarda otomatik modülasyonlu pompa özelliği sayesinde değişken tesisat debi ihtiyaçlarına tamamen uyum sağlanabiliyor.

Pre-mix brülör sayesinde ise kazanlar düşük ses seviyesinde sorunsuz, ekonomik ve uzun ömürlü çalışabiliyor.

Vaillant EcoCRAFT Yer Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Ecocraft yer tipi yoğuşmalı ısıtma kazanları; 160, 200, 240, 280 kW kapasitelerde 4 farklı modelle yapıların ısınma ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

8 kazanın kaskad bağlantısı ile 2240 kW ısı gücüne ulaşabilen bu kazanların tüm çalışma konumları duvar tipi kazanlarda olduğu gibi akıllı beyin ve LCD ekran özellikleri sayesinde takip edilebiliyor.

%97,4 oranına kadar yüksek verim değeri ile enerji tasarrufu sağlayan bu kazanlarda yüksek ısı transferi ve maksimum çalışma verimini sağlayan uzun ömürlü alüminyum döküm ısı eşanjörü bulunuyor.

3 ateşleme denemesi ile akıllı ateşleme sisteminin mevcut olduğu kazanlar değişen gaz basınçlarında arızaya geçmeden çalışmaya devam edebiliyor.

Cihaz, küçük ebatlardaki tasarımı sayesinde her tür mekâna kolaylıkla sığdırılabiliyor ve kolaylıkla taşınabiliyor.

Vaillant EcoFIT Plus Yoğuşmalı Duvar Tipi Isıtma Cihazı

Elektronik ateşlemeli olan VU 466 yoğuşmalı duvar tipi ısıtma cihazları, tesisat şartlarına bağlı olarak 40 / 48 / 70 kW’lık ısı güçlerine (40/30 ºC için) kadar ulaşıyor.

Bu cihazlar %21 ila %100 oran aralığında kademesiz alev modülasyonu yaparak cihazı boş yere çalıştırmıyor ve konforlu ısıtma yaparak yakıt tasarrufu sağlıyor.

%94 oranına kadar yüksek verim değeri ile enerji tasarrufu sağlayan bu cihazlar kaskad sistemi ile yan yana bağlanarak yüksek kapasitede güç üretebiliyor.

5 ateşleme denemesi ile akıllı ateşleme sisteminin mevcut olduğu bu cihazlar değişen gaz basınçlarında arızaya geçmeden çalışmaya devam edebiliyor.

Calormatic 630 Kontrol Cihazı

Dış hava duyargalı olan Calormatic 630, kaskad sistemler için kullanılıyor.  Bu cihaz sayesinde kazanlarda haftalık olarak programlama yapılabiliyor.

Doğrudan üç farklı devreyi kumanda edebilme özelliğine sahip olan bu cihaz, ilave modül bağlantısı ile 15 farklı sıcaklık devresini kontrol edebiliyor.

Cihaz sayesinde oda sıcaklığı her kalorifer devresi için ayrı olarak ayarlanabiliyor.

Cihazın ayrıca termik dezenfeksiyon ile lejyoner hastalığına karşı koruma sistemi bulunuyor.

İstenilen mesafeden kolayca kontrol edilebilme özelliğine sahip olan bu kontrol cihazında istendiği takdirde geceleri otomatik ekonomik ve kapalı çalıştırma modları etkinleştirilebiliyor.

Fortes Mühendislik Güvencesi

Vaillant markalı ısıtma sistemlerine Fortes Mühendislik güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Vaillant markalı ısıtma sistemlerinin anahtar teslim taahhüt işlemlerini gerçekleştiren Fortes Mühendislik, sizi ihtiyacınıza uygun olarak en doğru çözüme yönlendirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Keşif Formu

Bu sayfada yer alan iletişim formu aracılığı ile bize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarakta bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

    Sohbeti Başlat
    Yardıma ihtiyacınız mı var ?